logo

افزایش ۱۳ درصدی صادرات فرش دستباف در سال جاری

افزایش ۱۳ درصدی صادرات فرش دستباف در سال جاری

افزایش 13 درصدی صادرات فرش دستباف در سال جاری

حمید کارگر با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار کرد: در حال حاضر روند کاهشی صادرات فرش دستباف ایرانی متوقف شده و شکل افزایشی به خود گرفته است.

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : وی با اشاره به ادله افزایش صادرات، گفت: بر اساس آمار گمرک ایران از ۲۹۰ میلیون دلار صادرات فرش در سال ۱۳۹۴ به ۳۵۹ میلیون دلار در سال گذشته رسید و در شش ماهه ابتدای سال جاری نیز نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش صادرات فرش دستباف به ثبت رسیده است.

رییس مرکز ملی فرش ایران همچنین با اشاره به بازارهای جدیدی که در حوزه فرش به وجود آمده است، گفت: در حال حاضر فرش دستباف ایرانی دو دسته بازار جهانی دارد که شامل بازارهای سنتی و بازارهای جدید می شود که از جمله بازارهای سنتی می توان به کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، سوئیس، آلمان، ژاپن، امارات، کویت، قطر و آمریکا اشاره کرد.

کارگر افزود: کشورهایی که بازار سنتی فرش های ایرانی هستند از آنجاکه خودشان مصرف کننده فرش دستباف در سبک زندگی خود هستند یا برخی از آنها مرکز صادرات مجدد فرش ایرانی به شمار می روند باعث شده این کشورها عمده بازار صادراتی فرش ایرانی را نیز تشکیل دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه بازارهای جدیدی نیز به خریداران فرش ایرانی اضافه شده است، اظهار کرد: بر اساس بازاریابی های که انجام شده کشورهایی به بازار فرش ایرانی اضافه شدند که از جمله آنها می توان به برزیل، شیلی، آفریقای جنوبی، روسیه و چین اشاره کرد که عملا بخشی از فرش دستباف ایرانی را می خرند.

 

افزایش ۱۳ درصدی صادرات فرش دستباف در سال جاری

 

 

منبع : برترینها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :