logo

بافندگان تحت حمایت کمیته امداد ۲۰۹ تخته فرش بافتند

بافندگان تحت حمایت کمیته امداد ۲۰۹ تخته فرش بافتند

بافندگان تحت حمایت کمیته امداد 209 تخته فرش بافتند

مدیرکمیته امداد درمیان گفت: در ۱۱ ماه گذشته مددجویان تحت حمایت این مرکز ۲۰۹ تخته فرش بافتند.

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : احمد بصیری‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در درمیان، اظهارداشت: مردم و خیرین از ابتدای سال تاکنون ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از سرفصل‌های مختلف به نیازمندان شهرستان درمیان کمک کرده‌اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان افزود: این کمک‌ها در قالب صدقات، زکات،کمک به ایتام و کمک‌های نقدی و غیر نقدی بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۱۰۱ نوعروس تحت حمایت این نهاد با مساعدت خیران و اعتبارات امداد، جهیزیه دریافت کرده‌اند گفت: مجموع اعتبار برای پرداخت این جهیزیه‌ها ۳ میلیارد و ۱۶ میلیون ریال بوده است.

بصیری‌پور یادآور شد: ۶۰ نوعروس دیگر زیر پوشش این مرکز در نوبت دریافت جهیزیه هستند که برای تامین کمک این تعداد به بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است و کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران و نیکوکاران می‌تواند ما را در این امر یاری کند.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان تصریح کرد: ۱۲ هزار و ۷۴۲ نفر از جمعیت ۵۷ هزار نفری شهرستان درمیان یعنی ۲۳ درصد جمعیت شهرستان از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: در ۱۱ ماه گذشته مددجویان درمیانی ۲۰۹ تخته فرش به متراژ یک هزار و ۵۹ مترمربع به ارزش ۴ میلیارد و ۷۶۳ میلیون ریال تولید کردند که با بازاریابی کارشناسان امداد به فروش رسیده است.

بصیری‌پور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۹ فقره وام قرض الحسنه کارگشایی به میزان ۱۱ میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال به مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب پذیر این شهرستان پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان یادآورشد: وام‌های پرداخت شده به مددجویان در راستای کارگشایی، تحصیل، اشتغال، ازدواج، مسکن، تامین جهیزیه، خدمات بهداشتی و درمانی و واریز حق بیمه باهدف توانمندسازی مددجویان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد صندوق‌های صدقات بزرگ،کوچک و متوسط شهرستان ۵ هزار و ۴۸۸ عدد است گفت: از ابتدای سال جاری ۵۲۱ میلیون ریال صدقه از این صندوق‌ها جمع آوری شده است.

بصیری‌پور خارنشان کرد: روز گذشته ۴۲ سبد غذایی که هر سبد به ارزش ۲۰۰ هزار تومان بوده است بین اهالی روستاهای محروم ذکری و گل نی توزیع شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۶۵۶ نفر به اردو اعزام کرده‌ایم گفت: روز گذشته ۸۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و دختران تحت حمایت امداد به مشهد مقدس اعزام شدند و این اردوی ۵ روزه با اعتبار ۷ میلیون تومان انجام شده است.

بافندگان تحت حمایت کمیته امداد ۲۰۹ تخته فرش بافتند

 

 

منبع : تسنیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :