logo

خرید فرش برای خانه های کوچک ونقلی

خرید فرش برای خانه های کوچک ونقلی

خرید فرش برای خانه های کوچک ونقلی

هنگام خرید فرش برای خانه کوچک و نقلی نکات مهمی را باید رعایت کنید تا بعد از خرید پشیمان نشوید.

خرید فرش برای خانه های کوچک

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : فرش خریدن هم قوانین خاص خود را دارد. فرش هر قدر زیبا و نفیس هم باشد، اگر بدون در نظر گرفتن ابعاد و نقشه منزل خریداری شود، کارایی خود را از دست می دهد.

این موضوع به آن معناست که توجه به متراژ، همخوانی با دکوراسیون منزل، رنگ فرش و … باید اولین نکات مد نظر ما به هنگام خرید فرش باشد. با این اوصاف خرید فرش مناسب برای خانه ای نقلی کاری بسیار دشوار است.خرید فرش

خرید فرش برای پذیرایی

فرشی را انتخاب کنید که مناسب با احتیاج شما و مطابق با بودجه شما و باب سلیقه شما باشد. در موقع خرید بدون روی دربایستی و ملاحظه کاری از فروشنده بخواهید تا تمام فرش هایی که در فرم و اندازه دلخواه شما است نشان بدهد و یا اصطلاحاً ورق بزند تا از میان آنها بتوانید چند تخته فرش را که بیشتر به سلیقه و نظر شما نزدیک است انتخاب کنید.

 

سعی کنید از مؤسساتی فرش خریداری کنید که آزادی عمل و نیز امتحان فرش های انتخاب شده را برای شما بدون هیچگونه الزام خریداری فراهم کند و فرش های مطلوب شما را به منزل بیاورند.

مبلمان؛ ملاک اندازه گیری

مبلمان منزل یکی از بهترین ابزار اندازه گیری ابعاد فرش است. اولین قانون توجه به قرارگیری پایه های جلویی مبل روی فرش شماست که البته این موضوع تنها مختص به خانه های کوچک نیست و در فضاهایی با ابعاد بزرگ نیز باید رعایت شود.

توجه کنید که قرارگیری تمام پایه های مبل روی فرش فضای خانه شما را بیش از اندازه کوچک نشان خواهد داد.

فرش بزرگ ممنوع!

برای خانه های کوچک انتخاب یک فرش بزرگ که تمام مبل ها و صندلی ها روی آن قرار گیرد انتخاب درستی نیست.

در واقع این تکنیک فقط برای خانه های اشرافی زیبا جلوه می کند. خانه هایی که همه پایه های مبل ها روی فرش هستند، شلوغ به نظر می رسد و البته کوچک تر.

خرید فرش برای خانه های کوچک

برای خرید فرش به اندازه های آن نیز باید توجه کرد. از چند سانتی متر اختلاف در ابعاد فرش در قسمت های بالا و پایین که اصولاً از مشخصات فرش دستباف می باشد می توان چشم پوشی کرد ولی بیشتر از این حدود بالاخص در قالیچه های کوچک عیب فرش به شمار می رود. با تا کردن فرش از قسمت میان و روی هم قرار دادن این دو قسمت می توان تقارن طرح را نسبت به محورهایی که از مرکز فرش می گذرند تشخیص داد.

این عمل را می توان به وسیله متر و یا خط کش مدرج نیز انجام داد و فاصله نقاط مختلف فرش را نسبت به یکدیگر سنجید.

قالی کوچک چطور است؟

تمامی دکوراسیون خانه های شیک و زیبا

اگر ترجیح می دهید در خانه تان به جای فرش های معمولی با اندازه های مشخص از قالی های کوچک با طرح و نقش های خاص و امروزی استفاده کنید بهتر است که روی همه قانون های قبلی خط بکشید! شما نباید هیچ مبلی روی قالی تان بگذارید.

اگر حتی فقط پایه های جلویی مبل ها را روی آن بگذارید دیگر چیزی از طرح و نقش قالی باقی نمی ماند.

قانون مادربزرگ ها

خانه مادربزرگ را به خاطر دارید؟ همیشه فرش های شان از دیوار اندکی فاصله داشت. دانسته یا ندانسته آنها از یک قانون اصلی تبعیت می کردند که باعث زیباتر و بزرگ تر نشان دادن فرش در خانه می شد. این قانون که از گذشته تا امروز وجود دارد این است که اگر فرش بزرگی را در خانه پهن می کنید باید اندازه اش را طوری در نظر بگیرید که حتما از لبه دیوارها دست کم ۴۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

یک قالی کفایت می کند

اگر به اندازه کافی فضا ندارید لازم نیست مانند خانه های بزرگ از چند فرش مختلف استفاده کنید. این اصل برای قدیمی ترها و در خانه های بزرگ آن زمان بود. خانه کوچک شما نیازی به چند فرش مختلف ندارد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که با توجه به رنگ دکوراسیون، فرش مناسب با فضا را انتخاب کنید.

خرید فرش برای خانه های نقلی

راهروها را فرش کنید

یکی از اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل این است که فضاهای عبور و مرور را با فرش های کناری پر کنید. این کار علاوه بر این که موجب بزرگ تر نشان دادن راهرو می شود، حس دعوت کنندگی را به مخاطب القا می کند.

نکاتی برای فرش اتاق خواب

برای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب تان بهتر است فرش را به نحوی انتخاب کنید که از اطراف حدود ۳۰ سانتیمتر بیرون زدگی داشته باشند اما اگر به فرش های بزرگ علاقه ای ندارید، قالی کوچک را پایین تختخواب پهن کنید. اما نکته مهم این است که حتما قالیچه از عرض تخت بزرگ تر باشد تا فضا دچار ناهماهنگی نشود.

 

 

خرید فرش برای خانه های کوچک ونقلی

 

 

منبع : نمناک

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :