logo

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

اغلب انسان ها بر این باورند که قسمت هایی از خانه مانند زیر پله برای طراحی مناسب نیست اما می توانید ایده هایی فوق العاده برای استفاده از محیط های کوچک خانه را ببینید.

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : خلاقیت های ایجاد فضای بیشتر در خانه های کوچک می توانند فرصت های جدیدی را ایجاد کنند. اگر فضای کوچکی در خانه تان دارید که از آن تا به حال استفاده نکرده اید ، شاید یک اتفاق بدی باشد که با وجود فضای زیاد در خانه تان نتوانسته اید.

شاید در وهله اول این به نظر شما برسد که از این فضای کوچک نمی توان استفاده کرد یا اصلاً قابلیت استفاده از این فضای کوچک وجود ندارد . این جمله تنها برای افرادی است که از خلاقیت خود استفاده نمی کنند چراکه از هیچ می تواند بهترین چیزها را ساخت و شما قطعاً می توانید از کمترین فضای ممکن بهترین کاربرد را داشته باشید و این انکارنشدنی می باشد . در ادامه چند راهنمایی برای طراحی داخلی است که می توانید از آنها در طراحی محیط های کوچک در خانه تان استفاده کنید کاربرد را داشته باشید.

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

فضای زیادی در خانه شما وجود دارند که حتی شما فکر استفاده از آنها را نیز نمی کنید و طرز فکر شما بدین گونه است که اصلاً و ابداً این مناطق از خانه قابل استفاده نمی باشند و نمی توان روی آنها حساب کرد.

برای مثال برای فضای اضافه موجود در زیر پله های خانه می توانید همانند تصویر از میز و صندلی استفاده کنید . حقیقت این است که این فضاهای کوچک می توانند استفاده بلقوه زیادی داشته باشند . هم چنین می توانید از این فضاها بیشترین استفاده را داشته باشید . برای مثال بجای استفاده از میز و صندلی می توانید از یک مبل استفاده نمایید و در زیر راه پله قرار دهید و به تماشای تلویزیون بنشینید (در صورت دسترسی) یا در صورت عدم دسترسی می توانید در بعد از ظهر با خواندن مجله خودتان را مشغول کنید و سپس به خواب فرو روید .

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

شما با کمی جستجو میتوانید از مبلمان خاصی که مخصوص فضاهای کوچک ساخته شده اند را خریداری نمایید و در خانه تان استفاده کنید . این مبلمان معمولاً جمع و جور و چندمنظوره هستند و از آنها می توانید کاربردهای زیادی داشته باشید . یک نمونه از این مبمان چند منظوره در داخل تصویر مربوطه مشاهده می نمایید که هم قابلیت تخت خواب دارد و هم قابلیت میز مطالعه دارد .

این طراحی می تواند یک طراحی زیبا و جذابی در نوع خود باشد چرا که با استفاده از آن دیگر شما لازم نیست که از یک میز جداگانه برای مطالعه استفاده نمایید.

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

یکی از بهترین راه ها برای سازماندهی یک محیط کوچک استفاده از قفسه های متعدد برای ایجاد فضای ذخیره سازی می باشد که اگر محیط خانه شما کوچک است می توانید از این نکته استفاده کنید تا فضای ذخیره سازی بیشتری در خانه ایجاد شود .

برای مثال شما می توانید از تصویر مربوطه برخی ایده ها را الهام گرفته چرا که این تصویر نشان دهنده ی استفاده از قفسه های متعدد برای ذخیره سازی بیشتر می باشد وشما می توانید تمام وسایل ارزشمند و مربوط به کار و تحصیل خود را در آنها قرار داده و بدون نگرانی از گم شدن ، آنها را در این قفسه ها جای دهید .

یکی دیگر از مزایای قفسه بندی برای ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر این است که شما می توانید از آنها در تمام قسمت های خانه استفاده کنید و تنها مختص استفاده در داخل اتاق نمی باشند .

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

نگاهی به اطراف خانه خود بیندازید و به این فکر کنید که چه چیزی در خانه نیاز نیست به عبارتی دیگر یک شیء اضافی می باشد . برای مثال اگر شما در خانه تان از لوسترهای بزرگ آویزان استفاده می کنید می توانید به این فکر کنید که چرا باید از این لوسترها در یک خانه که دارای محیط کوچک می باشد استفاده کنیم؟

به عنوان مثال می توانید از تابلوهای هنری بیشتری در خانه تان استفاده کنید بجای استفاده از لوسترهای تزئینی بزرگ .

برای مثال با مشاهده تصویر می توان به این درک رسید که می توان در این خانه از مبلمان بزرگتری استفاده کرد ولی با کمی خلاقیت مشاهده نمودید که می توان از مبلمان با طراحی خلاقانه به گونه ایی استفاده کرد که فضای زیادی را اشغال نکند و بتواند در بزرگ نمایی خانه و محیط اطراف خانه بیشترین تاثیر را داشته باشد .

 

طراحی خلاقانه محیط های کوچک در خانه

 

منبع : نمناک

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :