logo

نارضایتی از صادرات ۳۳۶ میلیون دلاری فرش دستباف

نارضایتی از صادرات ۳۳۶ میلیون دلاری فرش دستباف

نارضایتی از صادرات 336 میلیون دلاری فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران به رشد ۲۰ درصدی صادرات فرش دستباف در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه پارسال اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت تولید داخل، این میزان راضی کننده نیست.

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : «حمید کارگر» اضافه کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، ۳۳۶ میلیون دلار فرش دستباف صادر شد.
رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: باوجود اینکه سال ۱۳۹۶ در بعضی از حوزه های صادرات غیرنفتی سالی پر توفیق نبود، اما در حوزه فرش دستباف ما به موفقیتی نسبی رسیدیم.
وی با بیان اینکه صادرات فرش دستباف در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل از آن ۲۳ درصد رشد داشت، ادامه داد: روند افزایشی صادرات فرش دستباف که از آخر ۱۳۹۴ آغاز و در سال ۱۳۹۵ تثبیت شد، در سال ۱۳۹۶ نیز ادامه یافت.
کارگر اظهار کرد: در همه ماه های سال ۹۶، روند افزایشی صادرات فرش دستباف تداوم داشت.
وی ابراز امیدواری کرد: در ۲ ماه پایانی سال این روند همچنان ادامه یابد تا بتوانیم بعد از چند سال، به صادرات ۴۰۰ میلیون دلاری فرش دستباف دست پیدا کنیم.
رئیس مرکز ملی فرش ایران خاطرنشان ساخت: همانقدر که این روند افزایشی خوشحال کننده است، باید دقت داشته باشیم که راضی کننده نیست؛ یعنی ظرفیت تولید و تجارت فرش در ایران و کشش و نیاز بازارهای هدف بیش از این ارقام است.
کارگر ادامه داد: سابقه صادرات ما در ۲ دهه گذشته نشان می‌دهد اگر موانع و دشواری های تولید و صادرات برداشته شود، در صادرات فرش دستباف می توان به اعدادی بالاتر دست یافت.
آخرین آمار منتشر شده نشان می‌دهد ۲۹ کشور عمده خریداران فرش دستباف ایران هستند. در سال ۹۴، ۷۵ کشور و در سال گذشته، ۷۸ کشور از ایران فرش وارد کردند. از ۲۹ کشور خریدار عمده فرش دستباف ایرانی، ۱۳ کشور آسیایی،۱۱ کشور اروپایی، چهار کشور آمریکایی و یک کشور آفریقایی بوده اند.

 

نارضایتی از صادرات ۳۳۶ میلیون دلاری فرش دستباف

 

 

منبع : عصر اقتصاد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :