logo

هشدار عفو بین‌الملل درباره خفه کردن صدای مدافعان حقوق بشر در عربستان

عفو بین‌الملل درباره تلاش مسئولان سعودی در سایه زمامداری محمد بن سلمان برای خفه کردن صدای مدافعان حقوق بشر هشدار داد

ویبره-اخبار بین الملل عفو بین‌الملل امروز جمعه در بیانیه خود به صدور حکم زندان برای دو فعال حقوق بشری عربستان به نام های محمد العتیبی و عبدالله العطاوی در دادگاههای حکومت سعودی اشاره کرد و گفت: صدور حکم زندان برای این دو فعال حقوق بشری، این نگرانی را ایجاد می کند که سران جدید عربستان در سایه ولیعهدی محمد بن سلمان مصمم به خاموش کردن صدای جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر هستند.

دادگاه کیفری ویژه در شهر ریاض عبدالله العطاوی و محمد العتیبی را در ارتباط با اتهامات مربوط به فعالیت های مسالمت آمیز و تاسیس جمعیت حقوق بشر الاتحاد به ترتیب به هفت و ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

نهاد حقوقی بین المللی “اسکای لاین” که مقر آن در استکهلم سوئد است، پیش از این با انتشار بیانیه ای ، محاکمه محمد العتیبی و عبدالله العطاوی دو فعال عربستانی به اتهام های “غیرقانونی و سست” را تقبیح کرد و گفت: اینگونه اتهامات حقوق اساسی این دو فعال را نقض می کند” و هدف از این محاکمه ها “مجازات فعالان و مرعوب کردن آنها است”.

این نهاد افزود: العتیبی و العطاوی از اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی در بازداشت هستند که این اقدام “نقض آشکار آزادیهای عمومی و آزادی اندیشه و بیان است”.

عفو بین‌الملل درباره تلاش مسئولان سعودی در سایه زمامداری محمد بن سلمان برای خفه کردن صدای مدافعان حقوق بشر هشدار داد

منبع:تسنیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :