logo

کم رونقی بازار امروز فرش دستباف اردبیل

کم رونقی بازار امروز فرش دستباف اردبیل

کم رونقی بازار امروز فرش دستباف اردبیل

مدیرعامل کنسرسیوم صادراتی فرش اردبیل گفت: بازار فرش دستبافت استان نسبت به گذشته کم رونق شده و لازم است تولیدکنندگان به سمت تولید فرش های هنری روی بیاورند .


خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : حسین وثوقی ایرانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دلیل این امر آن است که در حال حاضر فرش به معنای زیرانداز جایگاه خود را از دست داده و کالاهای مشابه و رقیب مثل موکت و پارکت جای فرش را بعنوان زیرانداز گرفته است.
وی درباره کاهش صادرات فرش دستبافت اردبیل نیز بیان کرد: میزان صادرات فرش دستبافت استان نسبت به سال قبل ثابت مانده اما در مقایسه با ۲۰ سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
وی دلیل اصلی کاهش صادرات فرش را تورم سال های گذشته دانست و گفت: در برابر تورم ، تثبیت نرخ ارز هم باعث شد که تولید کنندگان از بازارهای جهانی فاصله گرفته و رقبا جای آنها را بگیرند.
دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان اردبیل‌ با اشاره به شکل‌گیری خوشه صنعت فرش در استان بیان کرد: نقشه،فروش و همچنین رفع موانع صادراتی برای فرش دستبافت استان اردبیل جزو اولویت‌های کاری این خوشه است که شرکت شهرک های صنعتی با وجود ضعف در حوزه طراحی حداقل کنسرسیوم صادراتی را مطابق با دستورالعمل کشوری احیا کند تا به رفع موانع در این حوزه اقدام شود.
وثوقی ایرانی ضرورت راه‌اندازی دفتر فروش فرش اردبیل را در تهران یادآور شد و گفت: راه اندازی این دفتر می تواند به رونق بازار فرش دستباف استان کمک کند .
در استان اردبیل ۵۰ هزار نفر بافنده فرش شناسایی شده است.

 

کم رونقی بازار امروز فرش دستباف اردبیل

 

 

منبع : ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :